Turpi kosovar, rrahen femrat në Ligën e Kosovës (Video)

Kosovaret janë bërë të rrezikshme!

Se sa larg është sporti kosovar me kulturë, sot e treguan femrat në ligën e Kosovës në basketboll.

Se turpi është i paskajë, tregon videoja e ndeshjes derbi në basketbollin kosovar e zhvilluar mes Penzës dhe Trepçës.
E tëra filloj nga një gjest fëmijëror dhe i pamatur i një basketbolliste të Trepçës e cila e goditi pa pikë nevoje basketbollisten pejane, Iliriana Berisha.

Edhe reagimi i Ilirianës nuk ishte në nivel. Pas kësaj turpi vazhdoi me vajzat e Trepçës, Arta Mustafa e Gjylshen Fejza të cilat e sulmuan basketbollisten e Penzës.

Ndeshja përfundoi me rezultat 54-47 për Penzën ndërsa për më keq krejtë kjo ndodhi në sekondat e fundit të ndeshjes.

Ratings: 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...
877 views

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Visit Us On FacebookVisit Us On TwitterVisit Us On Google PlusVisit Us On YoutubeCheck Our Feed